Odstraňovače graffiti

Odstraňovače graffiti

Odstraňovače graffiti se liší především účinností a použitím z hlediska zasaženého materiálu. Výrobci ve většině případů rozdělují odstraňovače graffiti do několika skupin.

 • Odstraňovač graffiti „STRONG“ – velmi silný s rychlejší reakcí odstraňování graffiti a vhodný i na „zažrané“ graffiti. Silně koncentrovaný alkalický profesionální odstraňovač graffiti výborně odstraňující zažrané odolné zbytky barev nebo graffiti ze štěrbin a spár u zdiva, kamene, betonu a jiných porézních materiálů.
 • Odstraňovač graffiti „EXTRA“ – Profesionální gelový odstraňovač graffiti zaměřený na odstraňování silných nánosů (vrstev) barev a graffiti z porézních povrchů. Velmi účinně odstraňuje graffiti a jiné různé barvy ze všech porézních povrchů, které nebyly předem ošetřeny antigraffiti nátěrem. Biologicky odbouratelný. Díky svojí gelové konzistenci nestéká tak rychle jako jiné produkty a tím umožňuje snadnější aplikaci na postižené povrchy.
 • Odstraňovač graffiti „CLASSIC“ – Profesionální odstraňovač graffiti zaměřený na odstraňování barev a graffiti z neporézních povrchů či povrchů, které byly ošetřeny antigraffiti nátěrem. Velmi účinně odstraňuje graffiti a jiné různé barvy ze všech běžných neporézních povrchů, které nebyly předem ošetřeny antigraffiti nátěrem.
 • Odstraňovač graffiti „PLASTIC“ – Speciálně vyvinutý profesionální odstraňovač graffiti zaměřený na odstraňování graffiti z plastů a dalších citlivých povrchů. Je vhodný i na odstranění graffiti z povrchů ošetřených antigraffiti nátěry. Odstraňovač efektivně a bezpečně odstraňuje barvy, fixy, popisovače a různé speciální barvy a inkousty. Je vhodný také na různé lakované materiály, sklo, dlaždice, dřevo, různé syntetické materiály, kovy a plochy ošetřené práškovým nástřikem.
 • Odstraňovač graffiti „SCRUBS“ – Speciálně vlhčené utěrky pro okamžité odstranění graffiti při jeho primárním zjištění, které bylo vytvořené sprejem, trvalými fixy, uhlem, křídou, apod. Ubrousky jsou navlhčené účinnou čistící látkou. Jsou určené na nepórovité povrchy jako např. sklo, ocel, kov, keramické obkladačky a laminované povrchy (dopravní značky, výlohy obchodů, apod.). Jsou vysoce absorpční a šetrné vůči čištěnému povrchu.

Odstraňovače graffiti

Graffiti dle našich zkušeností jednoznačně poškozuje jakýkoliv majetek. Odstranění graffiti je při profesionálním zásahu možné bez zbytků pigmentů a stínů, samozřejmě bez poškození posprejovaného povrchu. Naším cílem a posláním je odstranit graffiti bez „vyčištěného fleku“ po odstranění graffiti. Toto je velmi důležité u historických a památkově chráněných objektů. Pro naše klienty zajišťujeme antigraffiti nátěry a ochranu povrchů až 5-ti letou zárukou včetně zpracování posudku o rozsahu způsobené škody pro vaši pojišťovnu.

Graffiti a jeho odstranění a doba setrvání na povrchu má své zákonitosti. Je zapotřebí vzít na vědomí, že při odstranění graffiti z povrchů neošetřených antigraffitovým nátěrem je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků sprejů. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády. V podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetře danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší dobrý výsledek. Graffiti většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury. Jako nejvhodnější prevence před vandalismem je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu, která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem.

Odstraňovače graffiti a jejich použití má své zákonitosti. Naše firma poskytuje profesionální poradenský servis a pokud si nevíte si rady v níže uvedených bodech, neváhejte nás kontaktovat.

 • který odstraňovač graffiti si pořídit
 • jak konkrétní odstraňovač použít a aplikovat
 • jak účinně odstranit prostřednictvím vhodného odstraňovače vzniklé graffiti
 • jak se bránit vzniku dalšího graffiti
 • jaký zvolit ochranný antigraffiti nátěr
 • jak aplikovat ochranný antigraffiti nátěr

Odstraňovač graffiti Finalit Nr. 7

Radikální odstraňovač graffiti Finalit Nr. 7+